יוסי הרצוג תזונאי "חוסר בשינה הוא מחלה לכל דבר"

כנראה שהעולם הנוכחי הפך גם דבר בסיסי כמו שינה למשהו מורכב המצריך אין ספור מחקרים. אל מרכז התזונה של יוסי הרצוג אנו עוקבים כל העת אחר
הפיתוח הרחב והמואץ המתחולל בתחום , בעית שינה מתנהגת ומטופלת לא אחת כמחלה פותחו ונרשמו מרשמים מיוחדים, תרופות ,וכמובן המוני ספרים ומאמרים.
לא פעם פונים אל מרכז יוסי הרצוג לתזונה עם בעיות היוצרות אפקט מתמשך הפוגע באספקטים רחבים באיכות החיים, בעיות שינה ומחסור בשינה ניתן לשיוך פעמים רבות עקב תזונה לקויה, ניתן בהחלט להגיד כי מחסור כרוני בשינה היא אכן מחלה שגם פוגעת ברבים, כשאינך ישן מספיק בריאותך נפגעת, האיזונים בגוף מלחץ דם ועד מצב מנטלי נפשי חווים פגיעה, לכן ריכזתי לפניכם מאכלים שלדעתי יש להימנע על מנת להגיע לשינה רגועה ושלווה, מניסיוני בתחום יש קשר ישיר לאכול אותו אנו צורכים לפני השינה לבין איכות השינה אותה נחווה, אז אם אתם מעונים להניח את הראש על הכרית ופשוט להירדם כדאי שתמנעו מהמאכלים הבאים.
מתוקים-דברי מתיקה מכילים המון סוכר הגורמים לגוף לעבוד קשה על מנת ליצר איזון, מעבר לזה שהם משופעים באנרגיה דבר אשר אינו נחוץ לנו כאשר אנו מבקשים להניח את ראשנו על הכרית ולישון.
אלכוהול-הספיגה של האלכוהול בגוף מהירה, ההשפעה הישירה שלו על השינה במקרה שלנו הוא שאנו עלולים למצוא את עצמנו קמים מספר רב של פעמים להתפנות בשירותים, בנוסף מחקרים מראים כי אלכוהול גורם לשינה להיות קצרה יותר ולא רציפה, מעבר לכך שלעיתים נוכל לחוות ריפלוקס של מערכת הקיבה, וזה מעבר לכאבי הראש העלולים להתרחש.
שוקולד מריר-הוא אומנם בריא ואיכותי יותר משאר השוקולדים אך הוא אינו מומלץ לצריכה לפני השינה, הסיבה היא כמות גבוהה של קפאין ורכיב בשם תאוברומין שמעורר ומגביר את קצב פעימות הלב
בשר-אחד הדברים החשובים בהקשר של תזונה ושינה הוא מערכת העיכול, השאיפה היא שמערכת העיכול שלנו תהיה רגועה וכמה שפחות פעילה, בשר הוא אחד המזונות הקשים לעיכול והוא אינו מומלץ לאכילה בסמוך לשינה, אכילת בשר לפני השינה עלולה לגרום לחוסר נוחות ולשינה שאינה רציפה.

השארת תגובה