יוסי הרצוג, תזונאי קליני: "מסתבר שמלח הוא בדיוק ממכר כמו סיגריות!"

אם אתה חושב שאתה רק מעט ממליח את המזון שלך, יכול להיות שאתה מכור. בעזרתו של יוסי הרצוג, תזונאי קליני, בדקנו איך מתמכרים למלח, איזה נזק הוא גורם לבריאות שלנו ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לגמול את עצמנו
דובר לא מעט על הסיכונים הבריאותיים של צריכת מלח גבוהה, בין היתר משום שהם קשורים בסיכון גבוה ליתר לחץ דם ו / או למחלות לב וכלי דם (גם כאשר לחץ דם תקין), אסטמה, שימור נוזלים, אוסטאופורוזיס, בעיות בתפקוד הכלייתי ואפילו סרטן הקיבה.
מלח שולחן מוכר מורכב של 60% כלור ו 40% נתרן, האחרון הוא מרכיב מסכן בריאות. המינון היומי המומלץ המומלץ הוא 5-6 גרם ליום, כלומר פחות מכפית (2,300 מ"ג).
בעוד פחות מגרם ליום הוא פיזיולוגית מספיק בשביל כל הצרכים של הגוף עבור נתרן וכלור, בפועל רוב האנשים צורכים כמעט 10 גרם של מלח ביום, פעמיים הסכום המקסימלי המומלץ. ההמלצות תקפות למבוגרים בריאים, אך במקרה של אנשים עם בעיות בריאותיות כגון מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת כליות ומחלות אחרות, הסכום המקסימלי הוא 1500 מ"ג נתרן או אפילו פחות.
המלח הנמצא במלח הבישול מסייע לשמור על ריכוז הנוזלים בגוף והוא חיוני לתפקודים פיזיולוגיים, אם כי בכמויות קטנות מאוד. כיצד אנו צורכים נתרן? לדברי יוסי הרצוג, תזונאי קליני, נתרן טבעי נמצא במים ובמאכלים טריים ולא מעובדים (אלה יכילו כמויות זניחות), על ידי המלחה של מזון לאחר או לאחר בישול, ועל ידי אכילת מזון מעובד שהוא העיקרי.
אז למה מלח הוא ממכר? סריקות מוח מראות כי נתרן מפעיל דופמין, נוירוטרנסמיטור במוח הקשור בהנאה. זה יכול להסביר מדוע ככל שאנו אוכלים את המלח, כך נרצה יותר.
בנוסף, מדענים אוסטרלים ואמריקאים אומרים שהמלח ממכר באותה צורה כמו סיגריות או סמים בגלל ההימנעות ממנו והשתוקקות, לעומת זאת, מפעילים אותם גנים ותאים במוח ההתמכרות.
אז למה מלח הוא ממכר? סריקות מוח מראות כי נתרן מפעיל דופמין, נוירוטרנסמיטור במוח הקשור בהנאה. זה יכול להסביר מדוע ככל שאנו אוכלים את המלח, כך נרצה יותר. בנוסף, מדענים אוסטרלים ואמריקאים אומרים שהמלוח ממכר באותה צורה כמו סיגריות או סמים בגלל ההימנעות ממנו וההשתוקקות מצד אחד, ומצד שני, מפעילים אותם גנים ותאים במוח.
התוצאות הראו כי במהלך תקופת ההתנזרות ממלחים של עכברים הרגילים לצריכת מלח גבוהה, התגובה יצרה יותר חלבונים הקשורים בדרך כלל עם התמכרות לחומרים כגון הרואין, קוקאין וניקוטין. ממצאים אלה עשויים להסביר מדוע אנשים רבים מתקשים להפחית את רמות המלח למרות אזהרות על הסכנות של צריכת מלח מוגזמת.
כדי להפחית את צריכת המלח, יוסי הרצוג טוען שזה עניין של הרגל ותרגול, אנחנו באמת יכולים לאמן את בלוטות הטעם שלנו. כל בלוטה מכילה כ -100 קולטני תאים ומעגל החיים של כל תא הוא רק כ 2-4 שבועות ולאחר מכן מוחלף על ידי תא חדש שמתאים לרמות שונות של מליחות.
זכור, המשיכה לרמה גבוהה של מליחות היא טעם נרכש, אתה לא נולד עם זה ולכן אתה יכול גם להתרגל לצרוך פחות מלח. בגלל השימוש הגדול של נתרן בתעשיית המזון, אפילו מזונות נחשבים בריאים, מכילים כמויות גבוהות של מלח. הפתרון הוא בידינו על ידי הגדלת המודעות, קריאת תוויות מזון, בחירה תזונתיים טובים יותר ושינוי הרגלי אכילה ארוכי טווח.

השארת תגובה